За Вас, ученици

ГРАФИК НА УЧЕБНОТО ВРЕМЕ ЗА УЧЕБНАТА  2020/2021 Г.

1. Начало и край на ваканциите с изключение на лятната през учебната 2020/2021 година:

30.10.2020 г. – 01.11.2020 г. вкл. – есенна
24.12.2020 г. – 03.01.2021 г. вкл. – коледна
30.01.2021 г. – 03.02.2021 г. вкл. – междусрочна                                                03.04.2021 г. – 11.04.2021 г. вкл. – пролетна за I – XI клас
08.04.2021 г. – 11.04.2021 г. вкл. – пролетна за ХII клас

2. Неучебни дни:

19.05.2021 г. – ДЗИ по БЕЛ

21.05.2021 г. – втори ДЗИ                                                                                       25.05.2021 г. – неучебен, но присъствен                                                           16.06.2021 г. – НВО по БЕЛ в края на VII клас и на Х клас
18.06.2021 г. – НВО по математика в края на VII клас и на Х клас

3. Начало на втория учебен срок:

04.02.2021 г. – за I –  XII клас

 5. Край на втория учебен срок:

14.05.2021 г. – XII клас (13 учебни седмици)
31.05.2021 г. (07.06.2021) – I – III клас (14 учебни седмици + 1 седмица за проектни дейности)
14.06.2021 г. – IV – VI клас (16 учебни седмици)
30.06.2021 г. – VII – XI клас (18 учебни седмици)

*********

СЕДМИЧНА ПРОГРАМА ЗА I УЧЕБЕН СРОК

*********

ГРАФИК ЗА КОНСУЛТАЦИИ ПО ПРЕДМЕТИ НА УЧИТЕЛИТЕ                               ЗА I СРОК НА УЧ. 2020/2021 Г. ВИЖ ТУК

*********

ГРАФИК ЗА КОНСУЛТАЦИИ НА КЛАСНИТЕ РЪКОВОДИТЕЛИ С РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ ЗА II СРОК НА УЧ. 2020/2021 Г. ВИЖ ТУК 

**********

ДАТИ ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА НАЦИОНАЛНО ВЪНШНО ОЦЕНЯВАНЕ  –    ІV клас, VІІ клас и Х клас ВИЖ тук

 

imagesПримерни тестове за НВО за 4. клас можете да намерите на сайта на МОН.books

Примерни тестове и материали  за НВО 7 клас можете да намерите на сайта на МОН.  

*******

НА ВНИМАНИЕТО НА УЧЕНИЦИТЕ  за  VІІІ КЛАС

СПИСЪК  НА  УЧЕБНИЦИТЕ  ЗА  VІІІ  КЛАС, ПРОФИЛ „ПРЕДПРИЕМАЧЕСКИ“

  1. Български език – издателство „Булвест 2000“; Ангел Петров и колектив
  2. Литература – издателство ИК „Анубис“ ООД; Клео Протохристова и др.
  3. Английски език – издателство „Klett“ България ООД; Хърбърт Пухта
  4. Математика – издателство „Булвест 2000“; Емил Колев и колектив
  5. Биология и ЗО –  издателство ИК „Анубис“ ООД; Мария Шишиньова и …
  6. Химия и ООС – издателство „Просвета-Плюс“ЕООД; Лиляна Боянова и…
  7. Физика и астрономия – издателство „Булвест 2000“; Максим Максимов
  8. История и цивилизации – издателство ИК „Анубис“ ООД; Христо Матанов и колектив
  9. География и икономика – издателство: „Архимед-2“ ЕООД; Марин Русев
  10. Инф. технологии – издателство ИК „Анубис“ ООД; Иванка Зангочева и …
  11. Философияиздателство ИК „Анубис“ ООД; Людмила Андреева и колектив
  12. Музикаиздателство „Просвета-София“ АД; Лозанка Пейчева и колектив
  13. Технологии и предприемачествоиздателство Анубис, Булвест, Джуниър Авчидмън; Сашко Плачков и колектив
  14. Изобразително изкуство – издателство ИК „Анубис“ ООД; Бисер Дамянов

„„„„„„„„

НА ВНИМАНИЕТО НА УЧЕНИЦИТЕ  за  ІХ КЛ.,  

СПИСЪК  НА  УЧЕБНИЦИТЕ  ЗА  ІХ  КЛ.,

ПРОФИЛ „ПРЕДПРИЕМАЧЕСКИ“

  1. Български език – издателство „Булвест 2000“; Ангел Петров и колектив
  2. Литература – издателство ИК „Анубис“ ООД; Клео Протохристова и др
  3. Английски език – издателство „Klett“ България ООД; Хърбърт Пухта
  4. Руски език – издателство „Klett“ България ООД; Татяна Алексиева
  5. Математика – издателство „Булвест 2000“; Емил Колев и колектив
  6. Биология и ЗО – издателство ИК „Анубис“ ООД; Мария Шишиньова
  7.  Химия и ООС – издателство „Просвета-Плюс“ЕООД; Лиляна Боянова
  8. Физика и астрономия – издателство „Булвест 2000“; Максим Максимов
  9. История и цивилизации – издателство „Булвест 2000“; Искра Баева и др.
  10. География и икономика – издателство „Булвест 2000“; Румен Пенин
  11. Инф. технологии – издателство ИК „Анубис“ ООД; и …
  12. Философияиздателство „Екстрем“; Сергей Герджиков
  13. Музикаиздателство
  14. Технологии и предприемачествоиздателство
  15. Изобразително изкуствоиздателство

„„„„„`

НА ВНИМАНИЕТО НА УЧЕНИЦИТЕ за Х КЛ.

УЧЕБНИЦИ ЗА Х КЛАС

1. Български език – изд. „Иван Богоров”, Милена Васева
2. Литература – изд. „Анубис”, К. Протохристова, С. Чернокова и др.
3. Руски език „Диалог с Росией” – изд. „Булвест 2000”, Л. Изворска
4. Language to go – изд. „Longman” /син на цвят/
5. Математика ІI равнище – изд. „Архимед”, Паскалеви
6. История и цивилизация – изд. „Анубис”, Христина Мирчева
7. География и икономика – изд. „Булвест 2000”, Р. Пенин
8. Биология и здравно образование /задължителна подготовка/ – изд. „Просвета”, Попов, Ангелов и др.
9. Химия и опазване на околната среда /задължителна подготовка/ – изд. „Анубис”, Г. Близнаков
10. Химия и опазване на околната среда /профилирана подготовка/ – изд. „Анубис”, Г. Близнаков
11. Физика и астрономия – /задължителна подготовка/ –
изд. „Булвест 2000”, М. Максимов и Г. Христакудис
12. Информационни технологии – изд. „Изкуства”
13. Етика и право – изд.,,Анубис”

ПРИЯТНА ВАКАНЦИЯ!!!!

***************

„Хората престават да мислят, когато престанат да четат.“/Дени Дидро – френски философ, материалист и писател /“Човек става мъдър не със сила, а когато чете“  /Джордано Бруно – италиански философ и поет/ЛИТЕРАТУРНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ,

КОИТО Е ХУБАВО ДА ПРОЧЕТЕТЕ ПРЕЗ ЛЯТОТО:

ПЕТИ КЛАС

  • 1. Николай Кун –  „Старогръцки легенди и митове“
  • 2. Катрин Рагаш – „Сътворението“ – легенди и митове
  • 3. Катрин Рагаш, Жил Рагаш – „Викингите“ – легенди и митове
  • 4. Детска Библия – адаптиран вариант за деца
  • 5. Шарл Перо, Братя Грим, Ханс Кристиян Андерсен – приказки
  • 6. Български фолклорни приказки, фолклорни песни, предания и легенди
  • 7. Сава Попов – „Приказки за Хитър Петър“
  • 8. Асен Разцветников – приказки и стихотворения

ШЕСТИ КЛАС

  • 1. Елин Пелин – „Косачи“, „Старият вол“, „Сиромашка радост“ и др. разкази
  • 2. Михаел Енде –  „Приказки без край“ – фентъзи роман
  • 3. Оскар Уайлд – „Щастливият принц“ и др. приказки
  • 4. Йордан Йовков – „Серафим“, „Другоселец“ и др. разкази
  • 5. Антоан дьо Сент Екзюпери – „Малкият принц“
  • 6. Жан дьо  Лафонтен – басни
  • 7. Марк Твен – „Принцът и просякът“
  • 8. Бранислав Нушич – „Автобиография“
  • 9. Иван Вазов – „Под игото“

СЕДМИ КЛАС

  • 1. Иван Вазов – „Немили – недраги“
  • 2. Иван Вазов – “ Една българка“, „Дядо Йоцо гледа“, „Иде ли“ и др. разкази
  • 3. Иван Вазов – “ Епопея на забравените“ – оди
  • 4. Елин Пелин – „По жътва“, „На нивата“, „Край воденицата“ и др. разкази
  • 5. Йордан Йовков – „По жицата“ и др. разкази
  • 6. Пейо Яворов – лирика
  • 7. Алеко Константинов – „До Чикаго и назад“ и „Бай Ганьо“

ОСМИ КЛАС

  • 1. Димчо Дебелянов – лирика
  • 2. Николай Лилиев – лирика
  • 3. Николай Йонков Вапцаров – лирика
  • 4. Елисавета Багряна, Блага Димитрова – лирика
  • 5. Емилиян Станев – “ Крадецът на праскови“ – повест
  • 6. Николай Хайтов – „Диви разкази“ – сборник разкази
  • 7. Йордан Радичков  – „Нежната спирала“ и др. разкази
  • 8. Павел Вежинов – „В един есенен ден по шосето“ и др. разкази

ДЕВЕТИ КЛАС

  • 1. Омир – „Илиада“ и „Одисея“
  • 2. Есхил – „Прикованият Прометей“
  • 3. Софокъл – „Антигона“
  • 4. Пърл Бък – „Библията“ – преразказан вариант
  • 5. Сборник „Из старата българска литература“
  • 6. Николай Кун – „Старогръцки легенди и митове“

ДЕСЕТИ КЛАС

  • 1. Джовани Бокачо – „Декамерон“
  • 2. Мигел де Сервантес – „Дон Кихот“
  • 3. Уилям Шекспир – „Хамлет“
  • 4. Жан Батист Молиер – „Тартюф“
  • 5. Даниел Дефо – „Робинзон Крузо“
  • 6. Александър Сергеевич Пушкин – лирика
  • 7. Александър Дюма – „Граф Монте Кристо“
  • 8. Стендал – „Червено и черно“
  • 9. Оноре дьо Балзак – „Дядо Горио“
  • 10. Николай Василиевич Гогол – „Шинел“ и зр. разкази
  • 11. Ги дьо Мопасан – „Бел ами“, „Един живот“
  • 12. Паисий Хилендарски – „История славянобългарска“
  • 13. Любен Каравелов – „Българи от старо време“
  • 14. Добри Войников – „Криворазбраната цивилизация“

ЕДИНАДЕСЕТИ КЛАС

1. Христо Ботев- лирика, фейлетони: „Политическа зима”; „Смешен плач”

2. Иван Вазов- романът „Под игото”; повестта „Немили- недраги” одите от цикъла „Епопея на забравените”; разкази: „Дядо Йоцо    гледа”; „Една българка”; „Иде ли”; „Тъмен герой”; „Травиата”; „Кандидат за хамама”; „Сладкодумен гост на държавната    трапеза”- пътеписи; лирика; повестта „Чичовци”

3. Пейо Яворов- лирика, поемите „На нивата” и „Градушка” драмата „В полите на Витоша”; стихотворенията”Арменци”;    „Заточеници”; „Май”

4. Петко Йорданов Тодоров – идилии

5. Алеко Константинов- фейлетоните „Разни хора, разни идеали”; „Бай Ганьо”

6. Елин Пелин- разкази: „На нивата”; „На браздата”; „Ветрената мелница”, „Край воденицата”; „Задушница”; „Закъснялата    нива”;”Напаст божия”; „На оня свят”;разкази от сборника „Под манастирската лоза”;повестта „Гераците”

7. Йордан Йовков – разкази от сборника „Старопланински легенди”- „Шибил”;„Индже”; разкази от сборника”Ако можеха да    говорят”разказите: „По жицата”; „Серафим”; „Другоселец”; „Последна радост”; „През чумавото”; „Женско сърце”,     разказът „Албена” и драмата „Албена” ; романът „Чифликът край границата”

ДВАНАДЕСЕТИ КЛАС

Христо Смирненски – „ Да бъде ден!”

Гео Милев – „ Септември”

Атанас Далчев – лирика

Елисавета Багряна – лирика , „Вечната и святата”

Йордан Йовков – Военна проза, „Вечери в Антимовския хан” ,  „Песента на колелетата”, „Женско сърце”, „Старопланински легенди”

Никола Вапцаров – лирика

Димитър Димов – „Тютюн”

Димитър Талев – „Железният светилник”

Емилиян Станев – „Антихрист”

Съвременна българска поезия – автор по избор

Съвременна българска проза – автор по избор

Съвременна българска драма – автор по избор

**************************************

ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ????

Независимо дали сте отговорили  с „да“ или „не“на въпроса, мисля, че ще ви бъде интересно да прочетете това интервю

**************************************

ДЕЦАТА И ТЯХНАТА БЕЗОПАСНОСТ В ИНТЕРНЕТ

Правила за безопасност на децата и учениците в компютърната мрежа в детската градина, училището и в интернет, разработени от Държавна агенция „Закрила на детето“ с участието на експерти от отдел „Киберпрестъпност” към Главна дирекция „Борба с организираната престъпност” и с Центъра за безопасен интернет тук

ГОРЕЩА ЛИНИЯ ЗА БОРБА С ВРЕДНОТО И НЕЗАКОННО СЪДЪРЖАНИЕ В БЪЛГАРСКОТО ИНТЕРНЕТ ПРОСТРАНСТВО ТУК

Връщане в началото на страницата